Merkezi Sistem Petek Temizliği

Isınma amacıyla daha kolay yolları tercih etmemiz sebebiyle, kombi ve kalorifer kullanımı giderek artmaktadır. Bilindiği üzere, kombi ve kaloriferler tesisat içerisindeki suyu ısıtarak, peteklerin ısınmasını sağlamaktadır. Isınan petekler de bulunduğu ortamı ısıtmaktadır. Zaman içerisinde peteklerin içerisinde bulunan suyun kireçlenme, tortu ve çamur birikimi gibi sebeplerle ısınma problemlerine sebep olduğu görülür. Bu durumlarda petekleriniz yeterli derecede ısınmayarak, ısıtma işlevini yerine getirmeyecektir. Petek temizliği için uygun, güvenilir firmalarla iletişim kurmanız gerekecektir. Servis güvencesi verebilecek olan, petek temizliği için uygun kimyasalları kullanan, verdiği hizmetten sonra sorunlarınızda yanınızda olacak firmalar ilk tercihiniz olmalıdır.
Merkezi Sistem Petek Temizliği
Petek temizliği, sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Uygun malzemelerin kullanılması son derece önemlidir. Petekler uygun ilaçlar ve kimyasallar kullanılarak, içerisindeki suyun akışı sağlanmalıdır. Yapılacak bu işlem ısınmanın zahmetsizce olmasını sağlayacaktır. Her yıl peteklerinizdeki suyu boşaltıp, kışın tekrar doldursanız bile, yeni konan su içerisindeki tortular tıkanıklara sebep olacaktır. Bu tıkanıklıklar peteklerinizle sınırlı kalmayıp, vanalara kadar sirayet edecektir. Yeni konulan su içerisindeki oksijen miktarı fazla olacağından, kireçlenme daha da artacaktır. Bu sebeple suyun yeniden tazelenmesi, peteklerin göreceği hasarı azaltmayacak, aksine hızlandıracaktır. Bu sebeplerden peteklerinizi düzenli olarak temizletmelisiniz. Sağlıklı temiz petekler, ısınmanıza katkı sağlayacak, yakıt faturalarınızı düşürecektir.

Yaklaşık % 20 oranında yakıttan tasarruf etmeniz, sizi memnun edecektir. Ayrıca daha fazla ısınacaksınız. Peteklerinizin temizlenme vaktinin geldiğini anlamak ta son derece kolaydır. Peteklerin tamamı ısınmıyorsa, tamamı ısınıp ta yeterli ısı vermiyorsa temizlik vakti gelmiştir. Hemen yetkili bir servisle iletişime geçip, bu sorununuzu çözmelisiniz. Peteklerinizin büyüklüğü, ısınma ortamının boyutları size çıkaracakları maliyetleri belirleyecek etkenlerdir. Fiyatlar firmaya göre değişkenlik arz etse de, en iyisini tercih etmek size bağlı. Firmanın yaptığı işler, yapacaklarının aynasıdır. İşini titizlikle yapacak firma size bunu gösterecektir. Soracağınız her soruya tatminkâr cevaplarla yanıt vererek, yapacakları işte ne kadar duyarlı olduklarını göstereceklerdir. Petek temizliği son derece önemli bir konudur. Hem cebinize, hem ısınmanıza, hem de çevreye saygı duyuyorsanız mutlaka ihmal etmemeniz gereken bir konudur.