Makine İle Petek Temizliği

Yaşam alanlarımızda ısınma amaçlı kullandığımız kaloriferler, zaman içerisinde temizlenme ihtiyacı duyarlar. Kaloriferlerin ısıtma sistemi, tesisat içerisindeki suyun ısıtılarak, ortamın ısıtılması esasına dayanır. Tesisat içerisindeki su içerisinde oksijen olduğu için tesisat içerisinde kireç oluşumuna sebep olur. Su içerisinde bulunan tortular ve çamur gibi birikintiler, petekler ve vanalar içerisinde birikerek suyun akışını azaltır. Bu gibi durumların varlığı ısınmayı etkilemektedir. Peteklerin yeterince ısınmaması sebebiyle ortamın ısıtılması zorlaşmaktadır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için, kalorifer temizliğine önem vermek gerekir. Peteklerin ve kaloriferin periyodik olarak temizletilmesi ihmal edilmemelidir.
Makine İle Petek Temizliği
Kalorifer temizliği güvenli ellere teslim edilmelidir. Bu temizlik işlemini yaptıracağımız firmanın bu konudaki deneyimi ve kurumsal bir şirket olması yapılan temizliğin başarısına katkı sağlayacaktır. Kalorifer temizliği hizmeti veren firmalar bu işlemi, güvenilir kimyasallarla yaparsa, temizlikten sağlayacağımız faydada artacaktır. Tesisatımız zarar görmeden verimi artacaktır. Petekler sanıldığı gibi tuz ruhu, cam sil, antifriz gibi maddelerle temizlenmez. Temizliği sağlayan kimyasallar oldukça özel temizleyicilerdir. Özel makinalar yardımıyla tesisatın içerisinde dolaştırılarak tam bir temizlik sağlanır. Tesisatın içerisi kimyasallarla temizlendikten sonra çıkan tortular, kireç artıkları, çamur birikintileri mutlaka çıkarılmalıdır. Tesisatın içerisinde bırakıldıkları takdirde, temizleme işlemi amacına ulaşmamış olacaktır.

Kalorifer temizliği işte bu tip sebeplerden dolayı, mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir temizliktir. Bazı insanlar evlerinde kullandıkları kaloriferlerin yazın suyunu boşaltarak, kışın tekrar doldurmakta. Bunun kireçlenmeyi önlediğini düşünmekte iseler. Bu yapılan işlem kesinlikle kireçlenmeyi önlemez, aksine daha da arttırır. Sebebi ise, yeni doldurulan suyun oksijen içermesidir. Oksijen kireç oluşumunu arttıracağı gibi, içerisindeki tortularda tıkanıklıklara sebep olmakta. Bu yüzden bilinçsizce bu tarz uygulamalara girmememiz gerekir. Her işi bir bilene bırakmak, en doğru işlem olacaktır.Kalorifer temizliği yaptıracak kişiler, bu hizmeti alacakları firmadan yapacakları işlemin detaylarını mutlaka öğrenmelidir. Kullanacakları kimyasalların türüne kadar her detayı öğrenmek, sağlıklı bir petek temizliğinin başlangıcı olacaktır. Müşteri memnuniyetine önem veren, kurumsal firmalara yaptıracağınız işlerden yeterli randımanı alacağınızı, sağlıklı bir şekilde ısınacağınızı bilseniz nasıl bir karar verirdiniz? Eminiz ki cevabınız evet olacaktır.