Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer petekleriniz içerisindeki suyun zamanla kireç oluşturması sebebiyle tıkanır. Borularda ve vanalarda oluşan bu tıkanmalar, suyun rahatça dolaşmasını önlediği için, peteklerde ısınma problemleri baş gösterir. Petekler ya yarım ısınır ya da tıkanma fazlaysa, ısınmamaya başlar. Kalorifer petek temizliği son derece önem arz eden bir durumdur. Yapılmaması halinde hem ısınamazsınız, hem de yakıt maliyetiniz oldukça yüksek olur. Temizlenmiş petekler yakıttan ortalama % 20 oranında tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu oran yıllık tüketiminizde oldukça önemli bir yer tutacaktır. Isınmanızda yetersiz olacağından oldukça mağdur olacaksınız. Hem bireysel hem de merkezi kalorifer sistemlerinin, periyodik olarak petek temizliğinin yapılması oldukça önemlidir. Peteklerin düzenli olarak temizlenmesi durumunda, aradaki farkı hemen anlayacaksınız. Bu işin uzmanı şirketler tarafından yapılacak petek temizliği, yaptırdığınız işten memnun olmanızı sağlayacak.
Kalorifer Petek Temizliği
Petek temizliğinde uygun malzemelerin kullanılması son derece önemli bir konudur. Petek temizliği uygun ilaçlar ve kimyasallar kullanılarak, içerisindeki suyun akışı tam olarak sağlanmalıdır. Yapılacak bu işlem ısınmanın zahmetsizce olmasını sağlayacağı gibi kaloriferlerinizin de ömrünü uzatacaktır. Her yıl peteklerinizdeki suyu boşaltıp, kışın tekrar doldurmayı deneseniz bile, peteklerin içerisine konan su içerisindeki tortular, tıkanıklara sebep olacaktır. Bu tıkanıklıklar ise, peteklerinizle sınırlı kalmayıp, vanalara kadar etki edecektir. Peteklere konulan su içerisindeki oksijen miktarı fazla olacağından, kireçlenme miktarı daha da artacaktır. Bu sebeple suyun yeniden konması, peteklerin göreceği hasarı azaltmayacak, aksine daha fazla hızlandıracaktır.

Bu yolu denememenizi tavsiye ederiz. Size vereceği zahmet ve hasar daha fazla olacaktır. Kalorifer petek temizliği, mutlaka yapılacaksa güvenilir işinin ehli firmaları tercih etmenizde yarar var. İşlem sonrasında yaşanabilecek sorunlarda yanınızda olacak firmalar, bu işi hakkıyla yapanlardır. Bu işi sadece maddi olarak değerlendiren firmalar, yapacağı petek temizliğini de önemsemeyecektir. Kalorifer petek temizliği hem ısınma sorunlarınızı çözecek, hem de cebinize katkı sağlayacaktır. Petek temizliğine önem vermeniz, belli periyotlarla temizliklerini yaptırmanız son derece önemlidir. Hem kaloriferinizin, hem de peteklerinizin ömrünü uzatmış olacaksınız. Sağlıklı bir şekilde ısınıp, yakıt faturalarınızı düşüreceksiniz.